Na początku serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w wyzwaniu, wstawili zdjęcie lub kilka. Lub nie wstawili, ale czytali dzieciom 🙂 I jeszcze tym, którzy o akcji powiedzieli innym.

Książki polecone przez nas:

 1. Mały Książę
 2. Bob
 3. Wielka księga uczuć
 4. Kastor piecze
 5. A co to
 6. Naciśnij mnie
 7. Mikołajek

Miało być 8, ale jesteśmy tylko ludźmi – różne okoliczności sprawiły, że w marcu opublikowaliśmy siedem książek, ósma polecajka stała się zatem pierwszą kwietniową 😉 Trudno nie znać Małego Księcia, ale jeśli tytuł jakiejś pozycji nic Wam nie mówi i jesteście ciekawi, koniecznie zajrzyjcie pod hashtag #104książkidladzieci, gdzie na obrazku z tytułową książką znajdziecie szerszy opis.

Książki polecone przez Was:

Wśród wielu zdjęć pojawiły się książki, których nie znaliśmy, a które wydawały się nam warte polecenia także innym. Niech tradycji zatem stanie się zadość i – tym razem skutecznie – znowu będzie ich osiem:

 1. Jano i Wito – Wiola Wołoszyn, Przemek Liput
 2. Muminki – Tove Jansson
 3. Gruffalo – Julia Donaldson, Axel Scheffler
 4. Nusia i wilki – Pija Lindenbaum
 5. Królik i Misia. Niesmacne zwyczaje Królika – Julian Gough, Jim Field
 6. Tato, a po co? – Wojciech Mikołajko
 7. Cynamon i Trusia – Ulf Stark, Charlotte Romel
 8. Przygody Pippi – Astrid Lindgren

Oczywiście ciekawych książek było znacznie więcej – dociekliwym znowu polecam przejrzenie na Instagramie hashtagu #104książkidladzieci 🙂 Może znajdziecie coś, co będzie dla Was i Waszych pociech odpowiednie właśnie na ten czas?

Biorąc udział w wyzwaniu można było wygrać różne książki – pozycje te także warte są zainteresowania.

Książki do wygrania w marcu:

 1. Paryż znam to miasto – Judith Drews
 2. Jak Camel spotkał wielbłąda – Maria Neradova
 3. Zabawa liniami – Herve Tulet
 4. Zosia i Maks czyli afera za dużych spodni – Filip Porębski
 5. Piraci Oceanu Lodowego – Frida Nilsson
 6. Rebelia: urządź to po swojemu – Liliana Fabisińska, Paweł Mildner
 7. Najpiękniejsze opowieści – antologia
 8. Marcelek – Jean-Jacques Sempe

W kwietniu mamy dwie zmiany-niespodzianki. W akcję włączają się wydawnictwa, które sponsorują nagrody. Książki będą ponadto polecane przez profile prowadzone przez osoby, które także zajmują się książkami, dla których czytanie jest równie ważne jak powietrze. O kim mowa – możecie śledzić na naszym Instagramie.

Serce rośnie na widok Waszych zdjęć z książkami. Zaskakujące jest to, że wielu używa hashtagu #104książkidladzieci bez grania o książki. Bardzo nas to cieszy 🙂 Nie idziemy w ilość, a jednak w przypadku książek od ilości można zacząć. Im więcej ludzi będzie czytać, tym  z czasem będą sięgać po coraz trudniejsze, dłuższe, bardziej ambitne książki. Nikt przecież nie zatrzymuje się na kartonowych książeczkach kontrastowych.

Ten wpis i następne będą krótkie, treściwe, konkretne. Po pierwsze: żeby zostawić Wam więcej czasu na czytanie książek, po drugie: dlatego, że my zamiast siedzieć przy komputerze i klepać w klawiaturę, wolimy poczytać dzieciom lub sobie. Jeśli macie jakieś pytania, jeśli czegoś Wam brakuje – piszcie, komentujcie, jesteśmy otwarci na zmiany.

No to co? Zaczytanego kwietnia!