Przejdź do treści
Strona główna » Spróbuj, a przekonasz się!

Spróbuj, a przekonasz się!

 • przez

 1. Uważałam swoje życie za rozplanowane, dopóki nie została mi polecona Pani Swojego Czasu.
 2. Uważałam, że dużo wiem o tworzeniu list, dopóki nie przeczytałam „Sztuki planowania” Dominique Loreau.
 3. Uważałam, że co nieco wiem o szyciu, dopóki nie trafiłam na kanał „Co za szycie!„.
 4. Uważałam, że nawyki to tylko takie gadanie, dopóki nie przeczytałam książki „Lepiej!” Gretchen Rubin (którą możecie wygrać w naszym fejsbukowym konkursie)
 5. Uważałam, że dosyć dobrze się odżywiam, dopóki nie przeczytałam „Zamień chemię na jedzenie„.
 6. Uważałam się za osobę mało odważną, dopóki nie przeczytałam „Wielkiej magii” Elizabeth Gilbert i nie odkryłam, jakie to bez sensu.
 7. Uważałam, że księża to uduchowione osoby, zawsze we wszystkim lepsze ode mnie, dopóki nie zetknęłam się z o. Adamem Szustakiem.
 8. Uważałam, że dosyć dobrze odnajduję się w sieci, ale to siostra – Joanna Wróbel – pomogła mi, wówczas jako małej dziewczynce, korzystać ze swojego komputera i internetu, dzięki czemu zrozumiałam wtedy, jaki drzemie w nim potencjał zagrożenia, ale i korzyści 🙂
 9.  Uważałam, że każdy remont musi być drogi, długi i brudny, ale brat pokazał mi że porządny fachowiec potrafi dokonać cudów 😉
 10.  Nareszcie już nic nie uważam, ale 3telnik.pl codziennie pokazuje mi, ile jeszcze wspaniałych książek przede mną 😉.
  1304963545_by_nomysz123_600

  (oraz kilka zdań od Przemka)

 11. Uważałem, że nie potrafię i nie lubię gotować,  aż kiedyś skorzystałem z pewnego przepisu znalezionego w sieci i udowodniłem sobie, że jest inaczej 😉
 12. Uważałem, że jako Poznaniak jestem oszczędny, aż trafiłem na blog „Jak Oszczędzać Pieniądze” i odkryłem, że można być jeszcze bardziej oszczędny (ale nie skąpy).
 13. Uważałem, że do końca życia będę pił codziennie o 17:00 kawę, aż odkryłem magiczną moc guarany od Zdrowie Natura 😉
 14. Uważałem, że dziecko można nosić tylko na rękach, co jest co najmniej męczące po dłuższym czasie, aż kupiliśmy nosidło Tula i od tamtej pory zawsze się wpycham, że „to ja biorę Zosię” 😉
 15. Uważałem, że czytanie w komunikacji miejskiej musi być karkołomne, aż w końcu odkryłem audiobooki w Audiotece.
 16. Uważałem, że muzyka klasyczna to straszne smęty, aż trafiłem na RMF Classic oraz odkryłem na YouTube The Piano Guys.
 17. Uważałem, że młodzi ludzie nie są zainteresowani nauką (poza przymusowym „odklepaniem” studiów, bo tak trzeba), aż odkryłem Polimaty i zobaczyłem liczbę wyświetleń 😉.
  1318258982_by_Malva1987_600

  (i wspólne)

 18. Uważaliśmy, że minimalizm to snobistyczna fanaberia dla singli, dopóki nie przeczytaliśmy książek Leo Babauty.
 19. Uważaliśmy, że sami potrafimy wybrać gry planszowe, dopóki nie trafiliśmy na recenzje gier u Wookiego.
 20.  Uważaliśmy, że nie warto pisać tekstów związanych z wiarą, bo to niepopularne, jednak Zuch i Ochman przekonali nas, że to nieprawda.

To – w takim razie – po co jeszcze piszę, a raczej staram się wystukac coś, co dałoby się czytać, skoro jest tylu ludzi lepszych ode mnie? Ano właśnie: bo choć wymienieni powyżej, to grupa dosyć różnorodna – Polacy i Amerykanie, mężczyźni i kobiety, młodzi i starsi, biznesmeni, matki i ksiądz, to łączy ich jedno: wszystkich namawiają do spróbowania. Spróbuj, a przekonasz się! – to moje motto na 2016 rok.

R    E    K    L    A    M    A

k,NzY4Mjk3MzAsNDk3OTcwNjM=,f,69380_1304466695_by_szymon_big

Wszystkie te osoby nieświadomie pomogły mi w życiu i ciągle mi pomagają, za co serdecznie im dziękuję. Właśnie tutaj, bo nie mam innej możliwości. Wiele z nich, jak Leo Babauta pewnie się o tym nie dowie, ale wierzę że on i inni czują wdzięczność od wszystkich osób, którym pomagają.

Kogo brakuje w tej litanii? Jeśli i ty miałeś jakieś przekonania, ale ktoś nagle otworzył Ci oczy i chcesz się tym podzielić – serdecznie zapraszamy do podzielenia się. Twoje „uważałem/uważałam, że” pojawi się obok naszych. Pomóż nam budować bazę dobrych osób, które warto polecić innym – to może być strona, blog, książka lub film, które znacząco lub trochę mniej odmieniły Twoje życie. Zapraszamy – Spróbuj, a przekonasz się!

Uważasz ten wpis za wartościowy?
możesz postawić mi wirtualną kawę ?

Postaw mi kawę na buycoffee.to