Przejdź do treści
Strona główna » Osobiste słowo roku

Osobiste słowo roku

  • przez

Słowo roku to alternatywa do noworocznych postanowień. Zamiast wymyślać trudne do spełnienia postanowienie wybieramy jedno słowo wokół którego kręcimy się cały rok. Ja nazywam je osobistym słowem roku. Dalej niewiele z tego rozumiecie? Zapraszam do czytania, postaram się jak najprościej wszystko wyjaśnić.

Co to jest osobiste słowo roku?

To takie słowo, które wybieramy na początku roku, aby było po pierwsze naszym drogowskazem. Po drugie to słowo ma nam towarzyszyć i prowadzić nas przez najbliższe dwanaście miesięcy. Najlepiej aby miało znaczenie pozytywne lub neutralne, tak aby czytając je, czy spoglądając na nie wywołać pozytywne skojarzenia. By zachęcało nas do działania. W końcu najlepiej pracuje się z uśmiechem na ustach. Pojedyńcze słowo może być bardzo pojemne i zamiast ograniczającego postanowienia może być wielorako zrozumiane.

R    E    K    L    A    M    A

Interpretacja zależy od osoby, która je wybrała, a nawet zmieniać się w trakcie roku w zależności od poczynionych postępów.

Narzędzie pozytywnej zmiany

Słowo roku ma nam pomóc coś zmienić ma być narzędziem pozytywnej zmiany. W jakim sensie? Poprzez wybranie go chcemy by wprowadziło w nasze życie i ten rok to co niesie ze sobą jego znaczenie. Najłatwiej pokazać to na przykładzie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o osobistym słowie roku? O przykładach sposobach pracy z osobistym słowem roku? W linku poniżej znajdziesz znacznie więcej informacji.

Interesuje Cię tematyka osobistego rozwoju? Może zaciekawi Cię wpis pt 168 godzin o tym jak wiele czasu mamy albo Kto rano wstaje… Zapraszam Cię także na mój nowy blog na którym systematycznie publikuje wpisy. Jest tam również newsletter.

Uważasz ten wpis za wartościowy? Możesz postawić mi wirtualną kawę ?

Postaw mi kawę na buycoffee.to